Pojemnik na ręczniki papierowe

Dozownik na ręczniki papierowe to niezbędne wyposażenie łazienek, w których zdecydowano się na osuszanie dłoni za pomocą odcinków ręczników z papieru. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne oraz eleganckie, ale również pozwala chronić ręczniki przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Dzięki temu stoi na straży wysokiego poziomu higieny w łazience oraz ogranicza zużycie ręczników papierowych, co pozwala zaoszczędzić na ich zakupie. Jaki pojemnik na ręczniki papierowe wybrać? Podpowiadamy.

Pojemnik na ręczniki papierowe w rolce

Dozowniki na ręczniki papierowe w rolce to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w łazienkach publicznych. Ich obsługa jest prosta oraz intuicyjna, dzięki czemu goście łazienki nie mają problemów z osuszeniem dłoni. Urządzenie zostało wyposażone w specjalne ostrze, które umożliwia dozowanie kolejnych odcinków ręczników papierowych w dokładnie takiej ilości, jakiej aktualnie potrzebujemy. Minusem tego rozwiązania jest jednak obsługa manualna, która sprawia, że każdy z gości łazienki ma kontakt z pobieranymi ręcznikami. Może się do przyczyniać do powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Pojemnik na ręczniki papierowe w składce

Dozowniki na ręczniki papierowe w składce to wyjątkowo eleganckie rozwiązanie, które jest chętnie wykorzystywane w luksusowych hotelach, restauracjach oraz strefach VIP. Ze względu na swoją oszczędność pojawiają się one jednak również w wielu innych łazienkach w przestrzeni publicznej. Pojemnik na ręczniki papierowe w składce jest bardziej higieniczny, ponieważ każdy użytkownik ma kontakt jedynie z pobieranym odcinkiem ręcznika.

Automatyczny pojemnik na ręczniki papierowe

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są automatyczne dozowniki na ręczniki papierowe, które umożliwiają pobieranie kolejnych odcinków bez dotykania urządzenia. Rozwiązanie to jest niezwykle oszczędne, ponieważ automatyczny pojemnik na ręczniki papierowe dozuje dokładnie takie odcinki, jakie są nam potrzebne do jednorazowego osuszenia dłoni. Wbudowany sensor ruchu pozwala natomiast znacznie podnieść poziom higieny w łazience.