Suszarka elektryczna łazienkowa

Każda łazienka oferuje swoim gościom własny sposób na osuszanie dłoni. Dużą popularnością wciąż cieszą się jednorazowe ręczniki papierowe, jednak wiele osób zarządzających łazienkami zaczęło poszukiwać tańszego oraz mniej wymagającego systemu. Tak oto na rynku pojawiła się suszarka elektryczna łazienkowa, która umożliwia osuszenie dłoni już w kilka sekund – łatwo, wygodnie, szybko oraz przede wszystkim… tanio!

Kieszeniowa suszarka elektryczna łazienkowa

Zwolennicy nowoczesnych oraz wydajnych rozwiązań zapewne śledzą na bieżąco nowinki w zakresie wyposażenia łazienek. Ich uwadze z pewnością nie umknęła kieszeniowa suszarka elektryczna łazienkowa, która jest przykładem skuteczności oraz wysokiej higieny. Istotą tego urządzenia jest, jak sama nazwa wskazuje, specjalna kieszeń, do której wsuwamy swoje dłonie. W jej wnętrzu automatycznie uruchamiany jest ruch powietrza, który dzięki dużej prędkości umożliwia osuszenie rąk już w kilka sekund. Bezdotykowa obsługa urządzenia jest możliwa dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu z podczerwienią, który reaguje na zbliżający się obiekt, którym są nasze ręce. Tak zaawansowana budowa to idealny wybór do nowoczesnych łazienek, gdzie zadowolenie gości jest wyjątkowo istotne.

Jak twierdzą eksperci, kieszeniowa suszarka elektryczna łazienkowa jest bardziej higieniczna od tradycyjnych suszarek automatycznych. Fakt ten wynika ze specjalnej obudowy kieszeniowej, która ogranicza rozprzestrzenianie się patogenów po wnętrzu łazienki. Rozwiązanie to jest więc aktualnie najbardziej nowoczesnym, a zarazem higienicznym sposobem osuszania rąk. Suszarka elektryczna łazienkowa jest również doskonałą alternatywą dla jednorazowych ręczników papierowych. Nie jest tajemnicą, że dozowniki na ręczniki, mimo że są tańsze w zakupie, to ich koszty eksploatacji szybko przewyższają użytkowanie suszarek. W efekcie warto zapłacić za urządzenie nieco więcej, jednak poniesione koszty szybko nam się wrócą. Sprzęty tego typu są również mniej wymagające dla personelu sprzątającego.

Najczęściej wybierana suszarka elektryczna łazienkowa

Mimo najnowszego rozwiązania, jakim jest suszarka kieszeniowa, w polskich łazienkach wciąż najczęściej można spotkać tradycyjne suszarki automatyczne. Model ten, dzięki swojej bezdotykowej obsłudze stopniowo wypierał urządzenia uruchamiane na guzik, co stwarzało ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Klasyczne suszarki automatyczne to kompaktowy sprzęt, który nie zajmuje wiele miejsca w łazience. Tradycyjnie montuje się je zdecydowanie wyżej niż suszarki kieszeniowe, co wynika z możliwości obsługi sprzętu. Podczas gdy w suszarkach kieszeniowych swoje dłonie wsuwamy w dół do kieszeni urządzenia, to w suszarkach tradycyjnych ręce unosimy lekko w górę, aby przybliżyć się do strumienia osuszającego powietrza. Warto jednak pamiętać, że każda suszarka elektryczna łazienkowa jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu poradzą z nią sobą osoby w każdym wieku, nawet dzieci i seniorzy. Inwestycja w tego typu sprzęt zawsze będzie więc trafionym zakupem na wiele lat.